نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اطلاعیه در خصوص سوء استفاده کانون «نما نام‌گستر» از قرارداد قانونی با دانشکده علوم اجتماعی

اطلاعیه در خصوص سوء استفاده کانون «نما نام‌گستر» از قرارداد قانونی با دانشکده علوم اجتماعی


به دنبال انتشار اخبار و گزارش‌هایی در خصوص سوء استفاده کانون «نما نام‌گستر»  از قرارداد قانونی با دانشکده علوم اجتماعی، هیات رئیسه دانشکده علوم اجتماعی ضمن قدردانی و تشکر از کلیه اساتید، دانشجویان و دغدغه‌مندانی که نگران حفظ ساحت دانشگاه بوده‌اند و تاکید بر ضرورت توجه هرچه بیشتر بر روند برگزاری برنامه‌ها و عذرخواهی بابت مکدرشدن خاطر دغدغه‌مندان، به استحضار می‌رساند:

1-براساس قوانین و دستورالعمل ابلاغی از سوی نهادهای بالادستی، دانشگاه و دانشکده‌های تابعه می‌توانند امکانات و ظرفیت‌های خود را برای برگزاری دوره‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی در اختیار بخش‌های مختلف جامعه قرار داده و بدیهی است متقابلا براساس تعرفه‌های تعیین شده از سوی دانشگاه، به درآمدزایی برای تامین هزینه‌های دانشکده اقدام نمایند.
2-براساس ضوابط و دستورالعمل‌های موجود، دانشکده علوم اجتماعی برای برگزاری دوره آموزشی MBA با کانون «نما نام‌گستر» اقدام به عقد قرارداد نموده و براساس مفاد صریح این قرارداد، کانون «نما نام‌گستر» موظف و متعهد به رعایت شئون اسلامی و نیز تمامی ضوابط عمومی دانشگاه بوده است.
3-متاسفانه کانون مذکور در زمان برگزاری این دوره، از موقعیت و فرصت ایجاد شده سوء استفاده نموده و مفاد مصرح این قرارداد را نقض کرده است و از این طریق باعث خدشه‌دارشدن ساحت دانشگاه شده است. هیات رئیسه دانشکده علوم اجتماعی به محض اطلاع از عدم رعایت شئون اسلامی و نقض ضوابط عمومی دانشگاه و همچنین تخطی از موضوع قرارداد، بلافاصله ادامه برنامه این کانون در سالن آمفی تاتر دانشکده علوم اجتماعی را متوقف نموده و مراتب را جهت پیگیری و برخورد با خاطیان به اداره کل حراست و نیز اداره کل حقوقی دانشگاه ارجاع داده است.
4- اداره کل حقوقی دانشگاه در حال حاضر مشغول تهیه و طرح شکایت علیه صاحب امتیاز کانون «نما نام‌گستر» برای پیگیری قضایی این موضوع از طریق مراجع قانونی و قضایی کشور است.
لازم به ذکر است، در شرایطی که جامعه نیازمند حفظ آرامش بمنظور تقویت عزم عمومی برای حل مشکلات کلان کشور است، هشیاربودن برای دامن‌نز‌دن به حاشیه‌ها و همچنین تمرکز بر مسائل کلیدی و کانونی جامعه، از همه دغدغه‌مندان، بالاخص اندیشمندان حوزه علوم اجتماعی، انتظار می‌رود.

هیات رئیسه دانشکده علوم اجتماعی
۱۳ مرداد ۱۴۰۰