معرفی :

حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده با ایجاد هماهنگی و برقراری ارتباط و همکاری مستمر با زیرمجموعه‌های گوناگون معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از قبیل اداره کل امور دانشجویی، اداره کل امور فرهنگی و فوق برنامه، اداره کل تربیت بدنی، اداره کل امور خوابگاه‌ها، مرکز بهداشت و مرکز مشاوره دانشگاه تلاش می‌کند دانشجویان را در بهره‌مندی از امکانات موجود در این عرصه یاری نماید. لذا دانشجویان می‌توانند با مراجعه به معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده از خدمات متنوعی که ذیلاً مورد اشاره قرار می‌گیرند استفاده نمایند:

  • امور دانشجویی:

امور دانشجویی دانشکده عهده‌دار امور درخواست و ثبت وام‌های دانشجویی، امور تسویه‌حساب فارغ‌التحصیلان، امور بیمه دانشجویان و امور خوابگاه‌هاست.

  • امور فرهنگی : 

امور فرهنگی در دانشکده مسئولیت نظارت بر تمامی برنامه‌ها اعم از مذهبی، سیاسی، علمی و… که توسط تشکل‌ها، انجمن‌های علمی، کانون‌ها، شورای صنفی و حتی خود واحد فرهنگی انجام می‌شود را دارد.

  • واحد تغذیه : 

عملکرد سلف سرویس دانشجویی در دانشگاه به صورت عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی مورد تأیید اداره تغذیه می‌باشد که طی آن مسئولیت طبخ و توزیع و تهیه مواد اولیه را به عهده می‌گیرد. واحد تغذیه امور دانشجویی وظیفه نظارت بر عملکرد این شرکتها را دارد که شامل نظارت بر مراحل تهیه مواد اولیه،کنترل کیفی و بهداشتی مراحل طبخ و توزیع غذا می‌باشد. به منظور استفاده از سلف سرویس دانشجویی  سایت تغذیه به آدرس: «http://dining.ut.ac.ir» راه‌اندازی شده است. 

  • واحد تربیت بدنی :

از جمله مهمترین اهداف برنامه‌های تربیت بدنی عبارتند از:

–   تقویت روحیه وحدت و یکپارچگی و آماده‌سازی دانشجویان، کارکنان و اساتید برای مشارکت در امور مربوط به آنان.

–   ایجاد همبستگی مناسب برای برقراری ارتباط متقابل، تعاملات فکری و رفتاری.

–   ایجاد شادابی و نشاط روحی و دوری از رخوت و سستی جهت نیل به موفقیت‌های تحصیلی، علمی، فرهنگی و اجتماعی.

–   همگانی‌کردن ورزش و رفع معضلات روحی، جسمی و روانی از طریق پرداختن به ورزش‌های همگانی.

–   ترغیب عموم دانشگاهیان به مشارکت در فعالیت‌های ورزشی و اصلاح پیامدهای عدم تحرک جسمی.

–   غنی سازی اوقات فراغت و انجام فعالیت‌های سالم.

–   انتخاب ورزشکاران نخبه و دعوت از آنان جهت شرکت در تمرینات تیم‌های ورزشی دانشکده و دانشگاه.

** دفتر مشاروه و ارتقاء تحصیلی

این دفتر به تمامی دانشجویان خدمات مشاوره و راهنمایی در زمینه های تحصیلی، روحی ، روانی، ارتباطی، خانوادگی و ازدواج به صورت حضور ی و تلفنی ارائه می نماید. ونیز اقدامات پیشگیرانه در زمینه افت تحصیلی و اقدامات تشویقی و حمایتی در جهت ارتقاء تحصیلی دانشجویان ارائه  می دهد.